• Externé štúdium - výučný list

• Kód a názov učebného odboru: 6445 H kuchár, 6444 H čašník, servírka

Forma štúdia: externá

Dĺžka štúdia: 1 rok

Spôsob ukončenia štúdia: záverečná skúška, výučný list

Termín podania prihlášky: do 20. júna

Pre koho je štúdium určené:

• žiak vyštudoval strednú alebo vysokú školu. Má záujem získať výučný list v odbore kuchár alebo čašník (preukázateľne odpracoval aspoň 160 hodín v odbore).
            • žiak má z odboru (kuchár alebo čašník) ukončené dva  roky štúdia a pracuje v odbore.
            • žiak má ukončené dva roky iného stredoškolského štúdia, ale pracuje v odbore kuchár  alebo čašník.
            • žiak má v odbore (kuchár alebo čašník) ukončené dva roky štúdia, ale nepracuje v odbore. Odborný výcvik bude vykonávať na našich zmluvných pracoviskách.

Podmienky pre prijatie:

• prihlásenie sa na štúdium vyplnením žiadosti o prijatie
            • predloženie originál dokladov o vzdelaní (výučný list, maturitné vysvedčenie...)
            • úspešné absolvovanie prijímacej skúšky (predmety a rozsah učiva vieme určiť po zaslaní vysvedčení)
            • predloženie potvrdenia o odpracovaní 160 hodín v odbore, alebo pracovnej zmluvy
            • predloženie platného zdravotného preukazu (pracovníka v potravinárstve)
            • vyplnenie identifikačnej karty žiaka

Pracovné uplatnenie absolventa:

učebný odbor 6445 H a 6444 H pripravuje absolventov na výkon povolania kuchár alebo čašník, ktorí sa uplatnia v službách ako zamestnanci reštaurácií, hotelov a ostatných zariadení spoločného stravovania.

Spôsob štúdia: štúdium prebieha piatky poobede od 14:00 do 20:30 (2-3 piatky do mesiaca)

Poplatky:  zápisný poplatok 100€

školné 500€ / šk.rok